خانه / آموزش / اینترنت 4G و 3G همراه اول و ایرانسل | راه اندازی و تعرفه ها
 پوشاک مردانه لاکچری ارزان

اینترنت 4G و 3G همراه اول و ایرانسل | راه اندازی و تعرفه ها

اینترنت 4G و 3G همراه اول و ایرانسل-downloadma.irاینترنت 4G و 3G همراه اول و ایرانسل

مشترکین ایرانسل و همراه اول تنها با خرید بسته‌های اینترنتی { نوترینو برای همراه اول } و حضور درمناطق تحت پوشش می‌توانند از اینترنت 3G و با تغییر سیمکارت خود از اینترنت 4G ایرانسل وهمراه اول استفاده کنند ! هر کدام از علامت‌های H+ , H یا 3G , 4G یا LTE به ‌جای E بر روی نمایشگر نشان می‌دهد که به اینترنت پرسرعت ایرانسل یا همراه اول متصل شده‌اید !

برای مشاهده مناطق تحت پوشش ایرانسل می‌توانید به اینجا وبرای همراه اول به این صفحه مراجعه کنید . البته بیشتر مناطق این شهر‌ها به طور کامل تحت پوشش 3G قرار نگرفته‌اند !

برای استفاده از خدمات نسل چهارم نیاز به تعویض سیم‌کارت است . شما می‌توانید با مراجعه به مراکز خدمات ایرانسل سیم‌کارت فعلی خود را با قیمت 10.000 تومان با سیمکارت Usim تعویض کرده و یا یک سیمکارت جدید Usim با قیمت 20.000 تومان به اعتبار اولیه ده هزار تومان تهیه نمایید . سیمکارت های نسل چهارم ایرانسل , به آسانی و بدون نیاز به برش , قابلیت تبدیل از سیم کارت معمولی به میکروسیم و نانوسیم را دارا هستند ! سرعت متوسط دانلود شبکه LTE ایرانسل بین 10 تا 40 مگابیت بر ثانیه , سرعت آپلود یک تا ۱۵ مگابیت بر ثانیه و مدت زمان پاسخگویی ۵۰ تا ۱۵۰ میلی ثانیه اعلام شده است …

برای دریافت سیم‌کارت 4G همراه اول نیز باید به یکی از دفاتر خدمات امور مشترکین همراه اول مراجعه کرده ویک سیم کارت جدید با قابلیت پشتیبانی از سرویس 4G درخواست کنید . البته اینترنت 4G همراه اول به صورت آزمایشی دربرخی مناطق راه اندازی شده است!

فهرست نشانی مراکز ایرانسل ازطریق وبسایت ایرانسل به نشانی www.irancell.ir , مرکز تماس شبانه روزی ایرانسل به شماره ۷۰۰ برای تماس از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ برای تماس ازسایر خطوط و اطلاعیه‌های ایرانسل قابل دریافت است . مشترکین برای دریافت تنظیمات به صورت خودکار , میتوانند کددستوری #۶*۳*۱۳۰* را از خط ایرانسل خود شماره گیری کنند تا ظرف چند لحظه , تنظیمات خودکار ویژه گوشی تلفن همراهشان ارسال شود .

اینترنت 4G و 3G

  • تفاوت H+ , H یا 3G چیست ؟!

باتوجه به منطقه‌ای که حضور دارید , اگر به نسل سوم اینترنت متصل باشید  یکی از علامت‌های زیر در قسمت‌بالایی دستگاهتان نمایش داده می‌شود .
{ H+ }

سرعت اینترنت +H یاهمان HSDPA Plus حداکثر 21 مگابیت درثانیه است و در بسیاری از نسخه‌های اندروید باهمین علامت نمایش داده می‌شود . با فناوری +H به راحتی می‌توانید فیلم‌هایی با کیفیت HD ببینید !
{ H }

استاندارد HSDPA که باعلامت H نشان داده می‌شود کمی کند‌تر از +H , با سرعتی حدود 7,2 مگابیت در ثانیه است , این سرعت حداقل سرعتی است که برای تماشای فیلم‌های HD لازم است و برای گشت و گذار در اینترنت بسیار مناسب به‌شمار می‌آید !
{ 3G }

شبکه داده 3G برای اولین بار برای پشتیبانی از مکالمه تصویری با سرعت 2 مگابیت درثانیه {اگر چه در ابتدا سرعتی تنها برابر 384 کیلوبیت داشت} ارائه شد !

اینترنت 4G و 3G

  • آموزش تنظیم خودکار اینترنت 3G ایرانسل – همراه‌ اول

برای دریافت خودکار تنظیمات اینترنت ایرانسل می‌توانید کد #6*3*130* شماره‌گیری کنید یابه اینجا بروید تا تنظیمات ازطریق پیامک برایتان ارسال شود ! برای فعال سازی اینترنت همراه اول نیز کد #231*111* راشماره گیری کنید یایک پیامک به شماره 8088 ارسال نمایید , سپس با ارسال نوع و مدل گوشی یا شماره سریال گوشی { IMEI } از طریق پیام کوتاه به شماره 8008 یا با مراجعه به این آدرس تنظیمات مربوطه را دریافت کنید ! شماره سریال گوشی با کد میانبر #06#* قابل مشاهده است !

اگر از قبل تنظیمات GPRS را روی موبایل خود دارید دیگر نیازی به دریافت دوباره تنظیمات نیست !!! زیرا تنظیمات 3G و GPRS یکسان هستند . برای فعال سازی بسته های اینترنتی همراه اول , آگاهی از میزان مصرف و دریافت راهنمای بسته های نوترینو باید کد #100* را شماره گیری نمایید , هچنین جهت خرید بسته های آلفا+ {با سرعت ۱Mbps} ضروریست مدارک مربوطه را به دفاتر خدماتی ومراکز تلفن ثابت تحویل داده و یا در وبسایت شرکت بارگذاری نمایید !

  • آموزش تنظیم دستی اینترنت 3G ایرانسل – همراه‌ اول

راهنمای تصویری تنظیم دستی اینترنت 3G همراه اول برای تمامی سیستم عامل‌ها در اینجا و اینترنت 3G ایرانسل در این صفحه موجود است .
اگر بادریافت تنظیمات اینترنت به صورت خودکار مشکل داشتید { پیامک فرستاده نشد یا موبایلتان قابلیت انجام تنظیمات خودکار (OTA) نداشت } می‌توانید به صورت دستی تنظیمات را اعمال کنید !

irancell-3G-4G-seting-downloadma.ir

اینترنت 4G و 3G

  • تعرفه‌های اینترنت همراه 3G – 4G

تعرفه آزاد اینترنت‌های GPRS , 3G , 4G به ازای هر کیلوبایت ۰.۵ ریال برای مشترکین سیم کارت‌های دائمی و ۰.۷۵ ریال برای مشترکین سیم کارت‌های اعتباری است ! در پی کاهش تعرفه‌ آزاد اینترنت , ایرانسل قیمت برخی از بسته‌های پرطرفدار { بسته‌های ۱۵۰ | ۵۰۰ مگابایت | ۲ و ۵ گیگابایت } را دو برابر کرده است . اما در تعرفه بسته‌های همراه اول تغییری ایجاد نشده است !

*تعرفه اینترنت ایرانسل :

در حال حاضر تعرفه‌های ایرانسل برای تمامی نسل‌های اینترنت EDGE , 3G و 4G یکسان است .
برای مشاهده تعرفه‌ها به این صفحه مراجعه کنید !

*تعرفه اینترنت همراه اول :

همراه اول بسته‌های هوشمند ارزان‌تری نسبت به ایرانسل ارائه نموده است .

برای مشاهده تعرفه ها به این صفحه مراجعه کنید !

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد